Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Miastu Tychy po raz trzeci zabrakło pieniędzy na tę inwestycję. Kolejny unieważniony przetarg na kilkanaście milionów złotych. 

Miasto Tychy nie ma wystarczająco pieniędzy na nowe boisko treningowe. Trzeci przetarg unieważniony. Chodzi o budowę boiska przy ulicy Edukacji w Tychach. 

Miasto Tychy unieważniło postępowanie przetargowe. Powód był ten sam, co w przypadku poprzednich dwóch postępowań. Wykonawcy chcieli za dużo w stosunku do tego, co planuje wydać miasto. 

Reklama

„Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 12 292 350,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 13 299 025,67 zł” – czytamy w decyzji unieważniającej postępowanie. 

W zakres prac wchodzą roboty ziemne, rozbiórkowe, wywozy, utylizacje, profilowanie terenu i skarp, wymiana gruntu, podbudowę, odwodnienie boiska. Powstanie instalacja zraszania płyty boiska, instalacja podgrzewania płyty boiska wraz z węzłem i m.in. zbiorniki retencyjne. Powstaną trybuny, wiaty stadionowe, elementy małej architektury, do tego budynek techniczno – socjalny wraz z instalacjami i wyposażeniem. 

Reklama