Huśtawka ciągle budzi zainteresowanie dzieci: W sobotę w związku z koncertami w Parku Miejskim plac zabaw, na którym ustawiono huśtawkę dla niepełnosprawnych dzieci był wręcz oblegany. Niestety nie wszyscy jednak wiedzą jeszcze, że nie powinno się korzystać z huśtawki dla dzieci na wózkach inwalidzkich. Na szczęście tyszanie reagują i edukują tych z mniej bogatą wyobraźnią. 

Reagują nie tylko rodzice, ale i nieznajomi obserwatorzy – jak np. w sobotę – gdy zwrócono uwagę kobiecie, która pozwoliła się huśtać grupie dzieci na platformie dla wózków inwalidzkich. Jeden z mieszkańców zareagował i kto wie, czy nie uchronił dzieci przed wypadkiem.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu obie nogi na huśtawce złamał 6-letni chłopczyk. Podobne zdarzenie miało miejsce w Dąbrowie Górniczej. Władze Tychów podjęły wtedy decyzję o przeniesieniu huśtawki na teren szkoły przy ulicy Edukacji, ostatecznie jednak nie jest to pewne. Ponieważ od czasu wypadku świadomość mieszkańców wzrosła. Oznakowano też dodatkowo huśtawkę.

Reklama

Dzieci huśtające się na platformie dla niepełnosprawnych mogą się zsunąć, a ich nogi gdy dostaną się między nisko osadzoną kabinę, a podłoże są praktycznie miażdżone.

W sobotę nagraliśmy m.in. film, na którym widać huśtającego się chłopca, który po naszej interwencji zszedł z huśtawki.

Reklama