Poszukiwany / fot. Policja

Mieszkanka Tychów straciła 50 tys. zł. Policja szuka mężczyzny, który miał ją oszukać i okraść z pieniędzy. Opublikowano wizerunek poszukiwanego, ten miał podać się za policjanta – niestety, jakość uzyskanego zdjęcia nie jest najlepsza. 

„Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, gdzie sprawca podając się za policjanta pod legendą zabezpieczenia zagrożonych na koncie pieniężny, przekonał kobietę do wypłaty i przekazania ich wskazanej osobie. Pokrzywdzona straciła tym sposobem 50 tys. zł” – informuje tyska policja. 

Na polecenie prokuratora mundurowi opublikowali uzyskany w ramach prowadzonych czynności wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym zdarzeniem.

Reklama

Rysopis: Mężczyzna szczupłej budowy ciała, średniego wzrostu, wiek 20-30 lat, ubrany na czarno, czarne buty adidas z białą podeszwą, czarne spodnie, czarna bluza z biały napisem na tyle, czarna czapka z daszkiem adidas

Osoby, które wiedzą coś na temat zdarzenia lub rozpoznają mężczyznę, proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy aleja Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30 lub na adres e-mail: ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

Policja apeluje o ostrożność i o stosowanie ograniczonego zachowania podczas rozmów telefonicznych i przypominamy:

  • Policja nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie udostępniaj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  • Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki!
Reklama