Minimum rok dużych utrudnień na trasie Tychy-Katowice i odwrotnie. Zamkną również zjazd z A4 na Tychy. Ogromne zmiany i problemy drogowe na DK86 oraz DK81 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73 Pułku Piechoty) w Katowicach pojawią się już w pełni 27 maja. Należy spodziewać się dużych korków. Utrudnienia związane są przebudową drogi.

O poranku 27 maja wprowadzone zostaną największe zmiany na trasie Tychy-Katowice i Katowice-Tychy. Chodzi o zwężenia. Utrudnienia potrwają co najmniej rok.

Zmiany polegać będę przede wszystkim na zawężeniu ul. Pszczyńskiej (DK86) na wysokości Giszowca – do jednego pasa w każdym kierunku – zarówno w stronę Sosnowca, jak i w stronę Tychów. Utrzymane będą funkcjonując włączenia – zjazdy i wyjazdy – ulic Kolistej i 73 Pułku Piechoty z ul. Pszczyńską, jednak ze względu na spodziewane spiętrzenie ruchu w tym obszarze, będzie to utrudnione. Przypomnijmy, że średnio tę drogę pokonuje codziennie aż 58,5 tysiąca pojazdów.

Reklama

Drugą zmianą będzie zamknięcie możliwości zjazdu z autostrady A4 na ul. Pszczyńską – jadąc od strony Gliwic – w kierunku Tychów – zamknięcie to zostanie dokonane w nocy z 26 na 27 maja. Tę trasę pokonuje codziennie średnio ponad 10 tysięcy kierowców.

Wcześniej, w związku z dużym zakresem prac przy wprowadzaniu opisywanych zmian wykonawca prac  24 maja (piątek) dokona zawężenia do jednego pasa ruchy jezdni wschodniej ul. Pszczyńskiej (DK86) – tj. w kierunku na Sosnowiec / Częstochowę na całym odcinku planowanej przebudowy.

Jednocześnie na ul. Gospodarczej od 24 maja nastąpi zmiana pierwszeństwa ruchu. Do tej pory pierwszeństwo miały pojazdy poruszające się ulicą Gospodarczą – natomiast od 24 maja pierwszeństwo będą miały pojazdy poruszające się od ul. Murckowskiej. Na ul. Gospodarczej (w rejonie skrzyżowana z ul. Murckowską) zostaną zamontowane progi wyspowe oraz znaki informujące o zmianie pierwszeństwa ruchu.

Urzędnicy z Katowic już zapowiadają kolejne utrudnienia w tym rejonie – ale to kwestia najbliższych miesięcy.