Minister Zdrowia Izabela Leszczyna / fot. Megrez

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna odwiedziła Szpital Megrez w Tychach, gdzie spotkała się z zarządem szpitala, przedstawicielami kadry medycznej oraz radnymi, aby omówić systematyczny rozwój placówki i jej plany na przyszłość.

Podczas wizyty, która odbyła się 25 marca 2024 r., przedstawiono Minister ostatnie inwestycje i nowo wprowadzone udogodnienia, które znacząco poprawiły standardy leczenia i komfort pacjentów. Szczególną uwagę zwrócono na zmodernizowane oddziały: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny. Rozmowy dotyczyły również bieżącej sytuacji ochrony zdrowia w kraju, planów reform oraz rozwoju szpitala, w tym utworzenia SOR-u. Minister Leszczyna wyraziła uznanie dla pracy i rozwoju Szpitala Megrez oraz zaangażowania jego kadry.

„Godne pochwały i uznania jest to, jak wiele środków miasto Tychy inwestuje w rozwój szpitala, tym samym dbając o bezpieczeństwo medyczne swoich mieszkańców. Warunki dla pacjentów, ale także dla kadry medycznej są naprawdę bardzo dobre, a potencjał rozwojowy szpitala i plany, jakie ma zarząd, są imponujące” – powiedziała na zakończenie wizyty Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

Reklama

W ramach prezentacji placówki, prezes Szpitala Mariola Szulc przedstawiła listę zrealizowanych projektów modernizacyjnych. Na początek delegacja odwiedziła nowoczesny Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, który niedawno zyskał zupełnie nowe oblicze i przeszedł gruntowny remont. To pierwszy etap dużej inwestycji o wartości ponad 23 mln złotych sfinansowanej przez Miasto Tychy, która obejmuje ukończoną już modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz trwający do połowy tego roku remont Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu.

„Kierunek rozwoju naszego szpitala to odpowiedź na rosnące potrzeby zdrowotne mieszkańców Tychów i okolic, które na bieżąco analizujemy. Wszystkie zmiany, jakie zachodzą w placówce to dowód na to, że nieustannie się rozwijamy i przede wszystkim chcemy oferować jak najwyższe standardy opieki medycznej w regionie. Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogliśmy zaprezentować naszą działalność Minister Zdrowia i porozmawiać także na temat planów rozwoju placówki w przyszłości. Wizyta Minister jest dla nas dużym wyróżnieniem i bardzo za nią dziękuję. Skuteczna współpraca z Ministerstwem Zdrowia jest niezwykle ważna dla naszych dalszych działań”  – podkreśliła prezes Szpitala Megrez Mariola Szulc.

Kolejnym punktem wizyty była prezentacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego, które po gruntownej modernizacji w 2021 roku, oferują komfortowe i nowoczesne warunki dla przyszłych mam i noworodków. Podczas rozmów z personelem medycznym, dyskutowano o procedurach znieczuleń zewnątrzoponowych do porodu, które są ważnym elementem opieki nad rodzącymi. Szczególnym momentem wizyty była prezentacja nowego muralu zdobiącego wejście na porodówkę. To dzieło autorstwa znanego śląskiego artysty Wojciecha Walczyka, które jest nie tylko ozdobą korytarza, ale także miejscem, gdzie rodzice mogą uwiecznić pierwsze chwile ze swoim maleństwem.

Reklama