Stadion Miejski Tychy / fot. Michał Janusiński / UM Tychy

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 m.in. w Tychach. Wiadomo kiedy zostaną rozegrane mecze. W sumie piłkarze wyjdą na murawy 6 stadionów w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach.

W Tychach spotkania rozegrane zostaną 24, 25, 27, 28, 30, 31 maja oraz 3 i 7 czerwca 2019 r.

– Nie możemy się już doczekać turnieju, od kilkunastu miesięcy intensywnie przygotowujemy się do tego wydarzenia, jestem pewien że czekają nas wspaniałe emocje, a turniej będzie takim sukcesem, jak rozgrywane w ubiegłym roku na tyskim stadionie Mistrzostwa Europy U-21.  Do Tychów i pozostałych miast-gospodarzy przyjadą najlepsi piłkarze młodego pokolenia i przyszłe gwiazdy światowego footbolu. To na Mistrzostwach Świata FIFA U-20 po raz pierwszy świat usłyszał o takich nazwiskach jak Messi, Maradona, Iniesta czy Pique. To chyba najlepsza rekomendacja i zachęta do tego, by przez trzy turniejowe tygodnie odwiedzić sześć polskich stadionów i uczestniczyć w jednym z najważniejszych piłkarskich wydarzeń na świecie. Ja oczywiście zapraszam w tych dniach do Tychów! – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Reklama

Mecz otwarcia i finał odbędzie się w Łodzi, a Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin i Tychy będą arenami co najmniej dwóch spotkań z udziałem jednego z najwyżej rozstawionych zespołów. Poza Polską, na turniej zakwalifikowały się jeszcze zespoły: AFC: Japonia, Korea  Południowa, Katar i Arabia Saudyjska, Concacaf:  Honduras, Meksyk, Panama i USA, OFC: Nowa Zelandia i Tahiti, UEFA: Francja, Włochy, Norwegia, Portugalia i Ukraina.

Uczestnicy ze stref CAF I CONMEBOL będą znani przed losowaniem, które odbędzie się 24 lutego w Gdyni. Zaraz potem fani z całego świata będą mogli  kupować bilety na finały, dostępne na FIFA.com.

– Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 w tak kochającym piłkę kraju jak Polska to coś wyjątkowego. Ten kraj w ostatnich dekadach dał dużo światowej piłce. Fani w sześciu miastach będą mieli okazję obejrzeć wielkiej klasy talenty. Mecze będą się odbywały na nowoczesnych stadionach, to wszystko sprawia, że przed nami fantastyczny turniej.   Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 to druga najstarsza impreza i ma wielki wpływ na rozwój piłkarskich karier. A to, że odbędzie się ona na stulecie polskiej federacji, z udziałem jej prezesa, a mojego pierwszego trenera we Włoszech, Zbigniewa Bońka, sprawia, że ten turniej będzie dla mnie czymś jeszcze bardziej wyjątkowym – mówi  Zvonimir Boban, Sekretarz Generalny FIFA do spraw futbolu.

Nie mogliśmy lepiej wymarzyć sobie świętowania przypadającej na 2019 rok setnej rocznicy powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak właśnie poprzez organizację Mistrzostw Świata FIFA U-20. To przecież jedno z największych piłkarskich wydarzeń na świecie – mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN. – Liczymy także na dobry występ naszej reprezentacji. Jestem przekonany, że trener Jacek Magiera optymalnie przygotuje drużynę do turnieju. Osobiście zazdroszczę polskim piłkarzom tego, że będą mogli wystąpić w mistrzostwach świata organizowanych w ich własnym kraju, sam chciałbym być na ich miejscu. To będzie wielkie przeżycie – Zbigniew Boniek prezes PZPN.

W sumie w Mistrzostwach Świata U-20 wezmą udział reprezentacje z 24 krajów. Turniej odbędzie się na stadionach do pojemności 20 tysięcy miejsc.

Reklama