O włos od tragedii w Tychach. Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu, ale udało się go uratować mundurowym. 21-latek z Tychów trafił pod opiekę lekarzy. 

We wtorek chwilę po godzinie 20.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który chce targnąć się na swoje życie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

– Interweniujący po przybyciu na ulicę Beskidzką zauważyli młodego mężczyznę, który stał po drugiej stronie barierki mostu z twarzą zwróconą w kierunku torowiska – informuje Agnieszka Semik z tyskiej policji. – Konieczna była natychmiastowa reakcja. Mundurowi podjęli z desperatem negocjacje, dzięki którym udało się przekonać mężczyznę aby przeszedł na drugą stronę barierki, a następnie wszedł do radiowozu – dodaje.

Reklama

21-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, która również została wezwana na miejsce, obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

Jeżeli masz myśli samobójcze, to pamiętaj, że pod numerem 116 111 działa ogólnopolski i całkowicie bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Dorośli mogą skorzystać z numeru 800 702 222, to całodobowy, bezpłatny numer, pod którym dyżurują psycholodzy z fundacji ITAKA.

Reklama