Zatrzymany / fot. Policja

Młody mieszkaniec Tychów znęcał się nad ojcem: 26-latek z Tychów znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem. Starszy schorowany mężczyzna nie był w stanie się obronić. Teraz syn trafił na 2 miesiące do aresztu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Domowego oprawcę zatrzymali dzielnicowi, którzy interweniowali zaraz po otrzymaniu informacji o sytuacji chorego mężczyzny. Policja oszczędnie gospodaruje informacjami w tej sprawie, na razie nie podaje osiedla, na którym dochodziło dramatu, ani nawet wieku ofiary przemocy domowej.

– Mundurowi zatrzymali 26-latka i umieścili w policyjnej celi. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące. Mężczyzna miał już prokuratorski zakaz zbliżania się do ojca oraz policyjny dozór jednak najwyraźniej nieizolacyjne środki zapobiegawcze były niewystarczające – mówi Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Sprawca działał w warunkach recydywy, był wcześniej karany za przestępstwa z użyciem przemocy, za co odbył już karę kilku lat więzienia – dodaje.

Reklama

Za znęcanie się nad najbliższym grozi nawet 8 lat więzienia.

 

Reklama