Młodzi rowerzyści opanowali Park Jaworek. Po raz kolejny na terenie miasta odbył się „Tychy Junior Cup”. Wydarzenie miało roczną przerwę spowodowaną pandemią, ale jak się okazało młodzi miłośnicy jednośladów dopisali. W zawodach wzięły udział dzieci nie tylko z Tychów, ale i z Kęt, Kóz, Częstochowy, Rybnika czy Rydułtów.

W tegorocznej edycji wyścigu udział wzięło blisko 100 dzieci z całego województwa śląskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Aktywne Miasto” z Tychów, które organizuje m.in. wyścig kolarstwa górskiego w Parku Śląskim: „Śląskie MTB Cup” oraz Tyski Bieg Niepodległości.

„Przede wszystkim cieszymy się z tegorocznej frekwencji. Zorganizowanie wydarzenia w tej samej formule po rocznej przerwie wiązało się ze sporą niepewnością w zakresie ilości uczestników. Widzimy jednak po odbiorze i zainteresowaniu, że ta impreza jest pozytywnie odbierana nie tylko przez uczestników, ale i przez rodziny i mieszkańców” – mówi Tomasz Musioł ze Stowarzyszenia „Aktywne Miasto”. „Tegoroczna edycja była dużo bardziej skromna niż dotychczasowe. Głównie ze względu na spore ograniczenia finansowe. Jednak dzięki naszym partnerom i sponsorom udało się doprowadzić wydarzenie do skutku” – dodaje.

Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, w najmłodszych kategoriach dzieci rywalizowały same ze sobą, nie ścigając się o konkretne miejsca. W starszych kategoriach wiekowych 12-15 lat dodatkowe nagrody wręczali m.in. Anita Skapczyk Radna Miasta Tychy, dla najlepszych trójek danej kategorii.