Młodzież na torach przy stacji Tychy Grota-Roweckiego

Młodzież na torach przy stacji Tychy Grota-Roweckiego. Koleje Śląskie apelują o rozsądek. W centrum miasta, młodzi ludzie spacerowali sobie po torach przy stacji Tychy-Grota Roweckiego. „Takie zachowanie jest nierozważne i niebezpieczne” – usłyszeliśmy u regionalnego przewoźnika. 

Nagranie wideo podesłał nam jeden z mieszkańców, zaniepokojony sytuacja. „Wyglądali jakby czegoś szukali, generalnie wykop kolejowy w tym rejonie to jest jedno wielkie śmietnisko” – powiedział nam świadek zdarzenia, który podesłał nagranie do Tychy24.net. 

Młodzi ludzie, gdy zauważyli pociąg, to szybko zeszli z torów. Tychy Grota-Roweckiego to bardzo często wykorzystywana przez pociągi stacja. 

Reklama

„W przypadku zauważenia osób postronnych poza przejazdem i przejściem kolejowym każdorazowo informujemy zarządcę infrastruktury, w którego zasobach jest Straż Ochrony Kolei. Za przechodzenie przez tory kolejowe poza miejscem do tego przeznaczonym grozi mandat karny lub sprawa w sądzie” – mówi nam Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich. „Takie zachowanie jest nierozważne i niebezpieczne. Apelujemy, aby korzystać wyłącznie z wyznaczonych przejść i przejazdów kolejowych” – dodaje. 

Reklama