Można głosować na projekty, na których zyskają tyszanie. W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Do głosowania zachęca Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, dlatego, że mają podnieść bezpieczeństwo mieszkańców miast – w tym tyszan.

Na projekty do MBO można głosować do 12 września, składają się z pul EKO i REGIO.

zadanie z Puli EKO dla naszego miasta:

Reklama

MBO-0072/W/22 – Podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących techniki jazdy (przewidywanie i podstawowe umiejętności jazdy defensywnej i ecodrivingu), przysposobienie do jazdy pojazdami elektrycznymi dla mieszkańców województwa śląskiego w wieku 11-65 lat.

zadanie z Puli REGIO:

Zadania w podregionie 2. Podregion obejmujący powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy

MBO-0082/P2/22 – Wychowanie komunikacyjne dla uczniów szkół z powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego oraz miast na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy w zakresie zasad dotyczących ruchu drogowego oraz technik udzielania pierwszej pomocy.

Jak głosować?

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe. Poniżej 4 proste kroki, które należy wykonać, by zagłosować w panelu dostępnym na stronie bo.slaskie.pl. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 105 zadań dopuszczonych do głosowania.

  • KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy – kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony – wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga – punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.
  • KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).
  • KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ.
  • KROK 4 – zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz SMSem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ.
    Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Jeżeli napotkasz na problemy podczas głosowania, prosimy o kontakt: budzetobywatelski@slaskie.pl

Reklama