Na. al. Jana Pawła II miasto będzie chciało zbudować osiedle mieszkaniowe. To  teren po dawnym targowisku. Na realizację planów miasta trzeba będzie jeszcze poczekać, bo tylko część gruntów należy do miejskiej spółki, reszta jest w rękach prywatnych.

O zamiarach magistratu poinformował wiceprezydent Igor Śmietański. Plan zagospodarowania dla tego terenu umożliwia budowę w tym rejonie sklepu wielkopowierzchniowego lub budynków wielorodzinnych z usługami w parterze. To właśnie taką inwestycję będzie chciało przeprowadzić w tym rejonie miasto. Wcześniej inwestor chciał budować w tym rejonie sklep, ale z planów zrezygnował.

Aleja Jana Pawła II to trudny obszar w Tychach, gównie z powodu układu własnościowego.

Reklama

– Jeżeli w przyszłości udałoby się miastu odkupić te grunty od dotychczasowego właściciela, jesteśmy w stanie zagospodarować ten obszar zgodnie z zabudową planu miejscowego fajną zabudową mieszkaniową  – mówi Igor Śmietański.

To proces na najbliższych kilka lat. Ma być krokiem w kierunku stworzenia centrum miasta w tym obszarze. Obecnie znajduje się tam teren zielony, gdzie ludzie wyprowadzają psy, lub spożywają alkohol.

Reklama