Wizualizacja obiektu na Dzikiej Plaży / fot. UM Tychy

Na „Dzikiej Plaży” na Paprocanach szykuje się rewolucja. Spore zmiany czekają na osoby odwiedzające tę część Paprocan. Pojawi się nowy obiekt, strefa wypoczynku i toaleta publiczna. 

Urząd Miasta Tychy podpisał umowę na dzierżawę na działki znajdującej się na „dzikiej plaży” na Paprocanach (przetarg odbył się w listopadzie ubiegłego roku). Zgodnie z umową w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny, powstanie całoroczny obiekt, który swoją koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów m.in. przystani kajakowej. 

„To będzie obiekt wpisujący się w otoczenie. Zależy nam na zachowaniu charakteru miejsca, ale będą też w nim toalety, których na „dzikiej plaży” brakowało. Planujemy także rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz organizować cykliczne wydarzenia” – mówi przedsiębiorca, Rober Jarkulisz.

Reklama

Dla mieszkańców udostępniony zostanie także taras na dachu budynku. 

Zgodnie z umową dzierżawca ma 12 miesięcy na realizacje inwestycji i rozpoczęcie działalności. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie za rok będzie nowy lokal będzie już działał. Projekt koncepcyjny wykonany został przez pracownię projektową RS+ Skitek.

Reklama