Biletomat na ulicy Grota-Roweckiego / fot. Tychy24.net

Na wszystkich stacjach w Tychach są już biletomaty. Tyszanie chętnie z nich korzystają. Koleje Śląskie zapowiedziały pojawienie się biletomatu na stacji Tychy-Grota Roweckiego i Tychy Zachodnie. Te już funkcjonują. Miesięcznie tyszanie kupują tysiące biletów przy pomocy biletomatów. 

„Biletomaty Tychy Zachodnie do Tychy Lodowisko zostały zamontowane na peronach w kierunku Katowic w miejscach po zdemontowanych (niedziałających od kilku lat) automatach Tyskich. Automaty w lokalizacjach Tychy Aleja Bielska i Tychy Grota Roweckiego znajdują się na peronach – bezpośrednio pod wiaduktami, Tychy Zachodnie i Tychy Lodowisko pod wiatami przeznaczonymi dla biletomatów” – poinformowała Patrycja Tomaszczyk, rzecznik Kolei Śląskich. 

Od początku 2022 r., średnia miesięczna sprzedaż biletów w biletomatach w Tychach wynosi około 4500 sztuk – wynika z danych przedstawionych przez Koleje Śląskie. 

Reklama

„W zaledwie 5 dni w nowych biletomatach Kolei Śląskich kupiono ponad 130 biletów. Zauważamy znaczny wzrost sprzedaży biletów za pośrednictwem biletomatów, jak i kanałów mobilnych. Analizy KŚ potwierdzają, że pasażerowie chętnie wybierają tego rodzaju możliwość zakupu biletów” – dodaje rzecznik regionalnego przewoźnika. 

Wszystkie automaty obsługują płatności gotówką (bilon), oraz kartą (pin i zbliżeniowo). Dodatkowo automat na dworcu w Tychach posiada możliwość płatności banknotami oraz Blikiem (ten biletomat nie należy do KŚ).