Poidełko / fot. UM Tychy

Na placu zabaw w Tychach dzieci będą mogły pić wodę. Uruchomili „poidełko” na placu zabaw im. Grażyny Bacewicz w Tychach. Tym samym dzieci (i nie tylko) uzyskały dostęp do wody pitnej prosto z miejskiej sieci.

To inicjatywa Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – spółek należących do miasta Tychy.

– Jest to nasze pierwsze przedsięwzięcie tego typu, niewykluczone, że powstaną następne poidełka. Nasza inicjatywa ma pokazać, że woda z tyskiej sieci jest jak najbardziej zdatna do picia. Wciąż w opinii publicznej pokutuje pogląd, że „kranówka” nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Jest zupełnie przeciwnie, dlatego postanowiliśmy obalać stereotypy – mówił podczas otwarcia Krzysztof Zalwowski, prezes RPWiK w Tychach.

Reklama

O utrzymanie i pielęgnację „poidełka” na osiedlu „B” między ul. Barona i Bacha zadba tyski TBS.

– Nie bez powodu wybraliśmy właśnie to miejsce. Mamy nadzieję, że dzięki niemu dzieci ograniczą spożywanie słodzonych napojów na rzecz wody, która jest zdrowsza i lepiej gasi pragnienie od gazowanych produktów – mówi Daria Szczepańska, prezes TTBS. -To jest wyłącznie woda do picia – dodaje prezes.

W poidełku nie można być rąk ani zabawek.