Biletomat w Tychach / fot. Tychy24.net

Biletomaty na stacjach kolejowych w Tychach okazały się sukcesem. Koleje Śląskie prognozują 90 tys. Sprzedanych biletów w tym roku, tylko za pomocą biletomatów na stacjach w Tychach. 

Przypomnijmy, biletomaty pojawiły się na odcinku Tychy Lodowisko-Tychy. Można w nich kupić bilety zarówno za gotówkę jak i przy pomocy karty płatniczej. W sumie sprawny kupujący może nabyć bilety w czasie poniżej 20 sekund. 

„Planujemy, że w tym roku, na podstawie tej sprzedaży, która jest teraz odnotowana, sprzedamy około 90 tys. biletów. To jest naprawdę olbrzymi wynik” – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich, który wspomina wcześniejsze „biletomaty”, które były dostępne w Tychach. „To były urządzenia do irytowania pasażerów” – mówi i wspomina, że były częściej nieczynne niż czynne. Te urządzenia ciągle stoją – zarządza nimi PKM Tychy – obecnie są obwinięte folią i wyłączone z użytkowania. 

Reklama

Jak podkreślił prezes Kolei Śląskich, spółka chce dojść do modelu idealnego. 

„Model idealny dla nas to jest taki, że pasażer wchodzi już z biletem do pojazdu”- podkreśla prezes Świrski. To miałby pozwolić drużynom konduktorskim na skupieniu się na odprawiach pociągów i kontroli biletów. Koleje Śląskie chcą rozwijać sprzedaż biletów przez aplikację, nie jest też wykluczone, że w przyszłości w pociągach pojawią się również automaty biletowe. 

Czy będą podwyżki biletów Kolei Śląskich? Kiedy pociągi w regionie zasili fotowoltaika? Rozmawiamy z prezesem Kolei Śląskich

Reklama