Przebudowa ulicy Obywatelskiej / fot. MZUIM Tychy

35 pracowników, 6 koparek, 4 samochody ciężarowe m.in. pracują przy rozbudowie ulicy Obywatelskiej w Tychach. Obecnie już lany jest asfalt na pierwszym 400 metrowym odcinku inwestycji.

Asfalt lany jest na odcinku od skrzyżowania z ul. Mikołowską, do ul. Szkolnej. W środę ruszą prace na kolejnym fragmencie – warstwa wiążąca asfaltu ma zostać ułożona na rondzie, które jest budowane na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni. A od nowego tygodnia należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu, o tych dopiero MZUiM będzie informował. .

Dzięki inwestycji ulicy Obywatelska zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową.

Reklama

– Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, ponadto wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok, a także rondo. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona – informuje Agnieszka Kija z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Koszt inwestycji to 9 mln zł.

Reklama