Marszałek Jakub Chełstowski / fot. Śląskie.pl

Kluby z Tychów mogą sięgać po pieniądze. 2 mln zł czeka ramach Śląskiego Programu „Klub”. To dwa razy więcej niż w ubiegłych edycjach, co oznacza, że aplikacja o pieniądze powinna być łatwiejsza. Celem programu jest m.in. wsparcie małych klubów, które aktywizują młodzież. Warto składać wnioski, bo nie tylko tyskie kluby mogą ubiegać się o wsparcie. 

Klub jednosekcyjny może liczyć na dofinansowanie wielkości do 15 tys. zł. Kluby wielosekcyjne mogą liczyć na kwotę do 20 tys. zł.

„Ja zawszę mówię, że największym wrogiem i przeciwnikiem młodego człowieka jest nuda” – mówi marszałek Jakub Chełstowski. Małe kluby i klubiki będą w stanie wydać te pieniądze na właśnie aktywizację sportową młodych ludzi. „Mogą dzięki tym środkom kupować sprzęt, wyjeżdżać na obozy, opłacać szereg potrzeb, które są potrzebne z prowadzeniem tego klubu” – dodał marszałek. To właśnie samorząd województwa wprowadził program „Klub”.

Reklama

W ubiegłym roku złożono 398 ofert, z czego 87 uzyskało dofinansowanie. Były to różne dyscypliny sportu, od piłki nożnej po boks, a nawet szachy. Z środków do tej pory korzystały kluby z Katowic, Tychów, Zabrza czy innych miast regionu.

Składanie ofert odbywa się w dwóch formach (w formie elektronicznej i papierowej – obie obowiązkowe). Elektroniczną wersję wypełnia się w generatorze wniosków „Witkac” (www.witkac.pl). Na wnioski Urząd Marszałkowski do dnia 18 marca 2022 roku.

Reklama