Tyski Bank Kultury / fot. UM Tychy

Nawet 8500 zł dofinansowania na działania w zakresie kultury w Tychach. Rusza kolejna edycja Tyskiego Banku Kultury. Wnioski można składać od 1-24 marca. 

Malujesz obrazy, tworzysz piękne fotografie, tańczysz, śpiewa”sz, a może w duszy grają Ci mocne brzmienia gitary elektrycznej?  Tworzysz od dawna, a może zupełnie niedawno odkryłeś w sobie pasję do szeroko rozumianej sztuki, której owocem są dzieła artystyczne? Twórcy związani z Tychami będą mogli skorzystać ze wsparcia Miejskiego Centrum Kultury w realizacji swojego projektu, którego warunkiem jest premierowy charakter dzieła. W projekcie tym nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, dlatego to niepowtarzalna okazja, by spełnić swoje marzenia o wystawie, recitalu, występie” – informuje tyski magistrat. 

W porównaniu do ubiegłych edycji zwiększono kwotę dofinansowania do projektów. Wcześniej było to 6000 zł, obecnie jest 8500 zł. 

Reklama

„W każdej z poprzednich edycji organizatorzy zostali pozytywnie zaskoczeni pomysłowością i kreatywnością tyskich twórców. Wielokrotnie udowodnili oni, że obcować ze sztuką można na wiele sposobów, a każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy. Przy wyborze projektów szczególnie ceniona jest innowacyjność, świeżość, a także pasja autora” – informują urzędnicy.

Tutaj znajdziecie: Regulamin TBK IX 2023

Reklama