Paweł Adamowicz / fot. Twitter / Paweł Adamowicz

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł w wyniku ataku nożownika. Niestety tragiczne wieści płyną z Gdańska. Nie żyje Paweł Adamowicz, wieloletni prezydent tego miasta. Został w niedzielę zaatakowany przez nożownika w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata.

Adamowicz został zaatakowany o godzinie 20.00 na scenie. Napastnik miał mu zadać 3 ciosy nożem. Rządził Gdańskiem dwie dekady. 27-letni sprawca wszedł na scenę podczas finału Wielkiej Orkiestry, był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.

– Jestem wstrząśnięty…gdy kilka dni temu dostałem list od Pawła nie przypuszczałem że będzie ostatnim…Paweł Adamowicz był wzorem dla wielu samorządowców, prezydentem, który miał odwagę realizować wiele innowacyjnych projektów, zawsze szanując drugiego człowieka – napisał prezydent Tychów Andrzej Dziuba na swoim profilu Facebookowym.
Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi mieszkańcami Gdańska – dodał.

Reklama

Dzisiaj o godzinie 18.00 zaplanowano w Katowicach wiec „Przeciwko nienawiści i przemocy” odbędzie się pod Teatrem Śląskim im. Wyspiańskiego na Rynku. Początek o godzinie 18.00.

Po śmierci prezydenta Gdańska, Jerzy Owsiak zrezygnował z prezesowania fundacji WOŚP.

 

Reklama