Wypadek na ulicy Turyńskiej / fot. Policja/112Tychy

Niebezpieczny wypadek w Tychach. Wiadomo więcej na temat zdarzenia, które miało miejsce wczoraj tj. 26.05 na ulicy Turyńskiej w Tychach. Jeden z uczestników walczy o życie w szpitalu.

Do wypadku doszło o 14.25 w rejonie skrzyżowania ulic Turyńskiej z Samochodową.

„Jak wynika ze wstępnych ustaleń 32-letni kierujący samochodem ciężarowym marki DAF jadący ul. Turyńską w kierunku Bierunia chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Samochodową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki VOLVO, który jechał ul. Turyńską w kierunku Tychów. 24-letni kierowca VAOLVO próbując uniknąć zderzenia z ciężarówką odbił pojazdem w prawą stronę i najechał na inny pojazd ciężarowy marki IVECO, który był ustawiony na wyjeździe z ul. Samochodowej na ul. Turyńską w stronę Tychów” – informuje Agnieszka Semik z tyskiej policji. – „34-letni pasażer VOLVO w stanie ciężkim oraz 28-letni kierowca samochodu ciężarowego marki IVECO zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetką Pogotowia Ratunkowego” – dodaje.

Reklama

 

Kierowcy DAF-a, zostało zatrzymane prawo jazdy. 32-latek był trzeźwy, podobnie kierowca Volvo. Zabezpieczono także pojazdy uczestniczące w zdarzeniu – Volvo oraz DAF.

Sprawę szczegółowo wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Reklama