Tyska policja wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyła aż 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Za posiadanie nielegalnego automatu grozi aż 100 tys. zł kary i mówimy tutaj o możliwej karze od sztuki. Dodatkowo, grożą kary grzywny i pozbawienia wolności za urządzanie gier hazardowych bez zezwolenia.

– Tyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach skontrolowali jeden z lokali znajdujący się w pasażu handlowym w Tychach. Okazało się, że znajdują się tam nielegalne automaty do gier hazardowych. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Za jeden automat teraz grozi właścicielowi nawet 100 tys. zł kary, a za urządzanie gier hazardowych  bez zezwolenia nawet 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Reklama

– Tylko od początku 2017 roku funkcjonariusze KAS w wyniku przeprowadzonych kontroli zabezpieczyli na terenie województwa śląskiego blisko 1,3 tys. sztuk automatów, na których urządzano nielegalne gry hazardowe – podkreśla Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Reklama