Autobus w Tychach / fot. UM Tychy

Nowa linia metropolitalna będzie jeździła przez Tychy. Połączy Katowice z Kobiórem. Chodzi o linię M10, która zacznie kursować od 16 lipca i zastąpi autobus nr 14.

„Całkowitej modyfikacji ulegnie katowicki odcinek starej trasy „czternastki”, bo zanim autobus wyjedzie na Drogę Krajową nr 86, obsłuży przystanki w południowej części centrum Katowic. Później pojedzie szybciej niż do tej pory, bo w drodze do Tychów zatrzyma się tylko na trzech przystankach (dwóch na Giszowcu i na jednym w Murckach)” – informuje tyski magistrat.

W Tychach trasa nowej linii nie ulegnie dużym zmianom. Autobus nie będzie się zatrzymywał na przystankach Tychy Osiedle „O” oraz Tychy „Tężnia”, natomiast z przystanku Tychy Osiedle „Z1” nie pojedzie na ulicę Towarową, tylko wyjedzie na Drogę Krajową nr 1 i pojedzie w kierunku przystanku „Kobiór Centrum”. Dzięki temu Tychy zyskają dodatkowe połączenie z Kobiórem, gdzie do tej pory można było się dostać jedynie linią nr 157. Linia będzie kursowała przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych z częstotliwością: w dni robocze co 30 min przez cały dzień; w dni wolne od pracy co 60 min przez cały dzień.

Reklama

Wraz z uruchomieniem linii M10 nastąpią zmiany w liniach towarzyszących:

  • Linia 14 zawiesza funkcjonowanie
  • Linia 1 i 4 – modyfikacja rozkładów jazdy, polegająca na wprowdzeniu równej i naprzemiennej częstotliwości odjazdów z i do Katowic ( w dni robocze co 15 minut, w soboty i niedziele co 20 minut). Nowy rozkład jazdy linii 4 nie będzie uwzględniać kursów wariantowych z obsługą przystanków Tychy Towarowa oraz Tychy Hipermarkety.
  • Linia 1N – zapewnienie codziennej obsługi w godzinach nocnych oraz zmiana trasy przejazdu (informacje na stronie ZTM)
  • Linia M22 – modyfikacja rozkładu jazdy.
Reklama