Wodny Park Tychy / Fot. Tychy24.net

Nowe lodowisko w Tychach powstanie przy Wodnym Parku Tychy, dowiedział się portal Tychy24.net. Wcześniej, władze miasta chciały, aby zamknięty obiekt treningowy powstał w Parku Karoliny. To jednak technicznie byłoby trudne do zrealizowania. Zdecydowano o nowej lokalizacji. 

„W tej chwili przygotowujemy koncepcję funkcjonowania tego lodowiska, lokalizacja już została przesądzona, ono będzie przy aquaparku. To wymaga również pewnych działań planistycznych, musimy zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego” – powiedział prezydent Tychów, Andrzej Dziuba. „To jest energetycznie optymalny układ, lodowisko i odbiornik ciepła, czyli aquapark” – dodał prezydent Tychów. 

Lodowisko treningowe miało powstać w rejonie Parku Karoliny, ale tam pojawił się problem z transportem energii, konieczna byłaby też zmiana miejscowego planu. 

Reklama

Lodowisko ma być energetycznie samowystarczalne. 

Korekty planistyczne dla obszaru Wodnego Parku Tychy powinny być gotowe jeszcze w tym roku, budowa ruszy prawdopodobnie w 2024 roku. Najpóźniej w 2025 roku lodowisko powinno już zacząć działać. Oczywiście to są orientacyjne daty, gdyż procedury planistyczne i przetargowe mogą się wydłużyć. 

Reklama