Nowy pojazd tyskiej policji - mobilna stacja diagnostyczna do kontroli pojazdów / fot. Policja

Nowy bat na kierowców wyjechał na tyskie drogi. To mini stacja diagnostyczna na czterech kółkach. Radiowóz został zakupiony dzięki unijnym funduszom. 

„Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE to ministacja diagnostyczna na czterech kółkach wyposażona w nowoczesne przyrządy niezbędne do stwierdzania naruszeń wymagań bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska” – czytamy w komunikacie policji. 

Samochód już wyjechał na tyskie drogi. Pojazd posiada na wyposażeniu m.in. własny agregat prądotwórczy, przenośny system oświetleniowy, zestaw znaków drogowych, analizator spalin, dymomierz, urządzenie do pomiaru natężenia dźwięku pojazdów, przyrząd do badania przepuszczalności światła oraz kamerę inspekcyjną. 

Reklama
Nowy pojazd tyskie policji / fot. 112Tychy.pl

„Ponadto sprzęt komputerowy wraz z wykorzystywanym na całym świecie przez służby dbające o bezpieczeństwo na drogach oprogramowaniem TachoScan Control, znajdujący się w jego wnętrzu, znacznie usprawni działania policjantów na miejscu kontroli drogowych, umożliwiając kompleksową kontrolę czasu pracy kierowców” – informuje policja. 

Samochód jest wyposażony w klimatyzację i dodatkowe zasilanie przeznaczone dla urządzeń diagnostycznych. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu policjanci sprawniej i szybciej będą mogli stwierdzić, czy pojazd spełnia dopuszczalne normy, a tym samym czy jego stan nie wpływa niekorzystnie na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu oraz na środowisko.

Nowy pojazd tyskiej policji – mobilna stacja diagnostyczna do kontroli pojazdów / fot. Policja
Reklama