Marszałek Jakub Chełstowski na sesji Sejmiku Województwa Śląskiego / fot. Śląskie.pl

Rozmawiamy z marszałkiem Jakubem Chełstowskim. Pytamy m.in. o elektromobilność w regionie – zakłady w Tychach i Jaworznie będą prowadziły produkcję samochodów elektrycznych, pytamy też o jakość powietrza – marszałek zadeklarował, że uchwała antysmogowa zostanie zaostrzona. Rozmawiamy też o COVID-19 oraz o terenach przy al. Jana Pawła II w Tychach – te miasto chce sprzedać deweloperowi, aby budował tam mieszkania. „Nie ma co ukrywać, to jest przyszłość” – mówił marszałek zapytany przez nas o produkcję samochodów elektrycznych. Przypomnijmy, FCA będzie produkował takie pojazdy w Tychach, w Jaworznie natomiast powstanie fabryka Izery – rodzimego pojazdu elektrycznego.

„Te obie inwestycje napędzą gospodarkę, napędzą przemysł. Małe i średnie firmy będą mogły się rozwijać, zmieniać swój profil gospodarczy, poszerzać swoje możliwości” – mówił Jakub Chełstowski.

Reklama

Marszałka dopytywaliśmy też o kwestię uchwały antysmogowej, która ma zostać zaostrzona oraz o tereny przy al. Jana Pawła II, które w Tychach od wielu lat nie są zagospodarowane.  Kilka lat temu, dzięki wtedy jeszcze miejskiemu radnemu Jakubowi Chełstowskiemu udało się zablokować plany budowy drogi od al. Piłsudskiego do al. Jana Pawła II (na wysokości Oriona). Wtedy planowano, że w rejonie dawnego targowiska powstanie sklep wielkopowierzchniowy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Reklama