Tłumy w Parku Jaworek / fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy

Oblężenie górki w Parku Jaworek. Miasto nie będzie utrudniało mieszkańcom zjeżdżania, pomimo obowiązujących obostrzeń pandemicznych. Choć były już zgłoszenia do straży miejskiej.

Jak poinformowała nas Agnieszka Lyszczok z Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach, nie będzie naśnieżania górki w Parku Jaworek, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Miasto też nie będzie przeszkadzało mieszkańcom w zjeżdżaniu na górkach w mieście.

W Katowicach np. na górce w Parku Kościuszki pojawiła się informacja, że nie wolno z niej korzystać, mieszkańcy ją zignorowali i w końcu miasto udostępniło tor saneczkowy i górkę. Wcześniej straż miejska upominała oraz przypominała o zakazie zgromadzeń.

Do Straży Miejskiej w Tychach zgłaszano nieprawidłowo zaparkowane pojazdy przy Parku Jaworek. Górka jest po prostu oblegana, przez co brakuje miejsc postojowych.

„W pierwszej kolejności realizujemy pilniejsze zadania związane z koronawirusem” – powiedział nam Sławomir Grudek z tyskiej straży miejskiej.

W Parku Jaworek pojawił się tyski radny Michał Kasperczyk, który porobił kilka zdjęć na miejscu. Opatrzył je hasztagiem w mediach społecznościowych #NarodowaKwarantanna.