Fortepian na placu Baczyńskiego / fot. Andrzej Dziuba / Facebook

Od dzisiaj każdy może pograć na fortepianie ustawionym na Placu Baczyńskiego. Fortepian będzie też wykorzystywany do koncertów plenerowych. Obecnie nie wiemy ile dokładnie kosztował fortepian – zapytaliśmy w magistracie. Podobny instrument ustawiony w Katowicach kosztował około 150 tys. zł. 

Fortepian plenerowy Cadenza dostępny będzie dla każdego, kto odwiedzi plac.

Od dzisiaj tj. od 30 kwietnia przez 4 kolejne dni o godzinie 17.00 na zebranych na Placu Baczyńskiego czekać będą różne muzyczne style w wykonaniu znakomitych artystów. I tak 30 kwietnia za fortepianem zasiądzie nasz rodzimy pianista i kompozytor, Henryk Jan Botor, który przedstawi autorskie improwizacje na tematy filmowe, 1 maja spotkamy się z Hanią Derej i jej przyjaciółmi, a 2 maja usłyszymy polskie przeboje w kameralnych aranżacjach w wykonaniu Agnieszki Zimnej i Piotra Pudełki. By uczcić Święto Konstytucji 3 Maja, tego dnia organizatorzy zapraszają na koncert ponadczasowych piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Reklama

Muzyka łagodzi obyczaje – ta w profesjonalnym wykonaniu pozwala miło spędzić czas i zrelaksować się, zaś ta samodzielnie wykonywana może być jeszcze większym źródłem radości, a może i odkryciem w sobie nowych talentów. Jedno jest pewne – fortepian plenerowy czekać będzie w Tychach na wszystkich tych, którzy chcą posłuchać muzyki, tworzyć ją, jak i po prostu doświadczyć jej bezpośrednio, kładąc palce na czarno-białej klawiaturze i oddając się jej urokowi.

Program koncertów

30.04. sobota godz. 17:00

Film w improwizacjach – autorskie improwizacje na tematy filmowe

Henryk Jan Botor

01.05. niedziela godz. 17:00

Autorskie kompozycje, improwizacje i aranżacje

Hania Derej i Przyjaciele

02.05. poniedziałek godz. 17:00

Pogoda ducha czyli polskie przeboje w kameralnych aranżacjach

Agnieszka Zimna i Piotr Pudełko

03.05. wtorek godz. 17:00

Jacek Kaczmarski o wolności

Mateusz Nagórski – śpiew, gitara

Miłosz Wośko – fortepian

Marta Huget-Skiba – skrzypce

Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela

Jakub Mietła – akordeon

Reklama