Od dzisiaj nowe możliwości Tyskiego Roweru Miejskiego. System idzie w dobrą stronę. Z dniem 26 lipca wypożyczanymi rowerami dojedziemy do Pszczyny i Goczałkowic i tam też będzie można je zostawić, to dobra informacja dla wszystkich miłośników jednośladów, które wypożycza się na terenie naszego miasta. Możliwość pozostawienia roweru z Tychów w Pszczynie i Goczałkowicach wynika z podpisanego wcześniej porozumienia.

Tutaj należy jednak pamiętać, że pozostawienie rowerów w innych miastach dotyczy tylko standardowych modeli – rowery specjalne pozostają w Tychach (np. tandem czy cargo). Jeżeli chodzi o taryfę, to mieszkańcy płacą zgodnie z miejscem, w którym wypożyczyli jednoślad.

–  Dzięki integracji rowery standardowe można wymieniać między stacjami w miastach bez żadnych konsekwencji. Można więc np. wybrać się na rowerze z Tychów do Pszczyny, tam go zostawić i wrócić pociągiem – mówi Jakub Giza z Nextbike.pl

Reklama

Pszczyna i Goczałkowice Zdrój mają w sumie 80 rowerów w ramach systemu Nextbike – Tychy udostępniają 60. Od 1 kwietnia w naszym mieście skorzystano z jednośladów blisko 15 tys. razy.