Węzeł Giszowiec DK86/DK81 / fot. UM Katowice

Od dzisiaj zmiana na przebudowywanym odcinku DK86 w kierunku Tychów. W mieście natomiast zwężą ważne skrzyżowanie. Kierowcy w tym roku nie są rozpieszczani przez inwestycje samorządowe.

Duże zmiany od dzisiaj na Giszowcu w Katowicach. Chodzi o przebudowywany odcinek DK86/81.

W ciągu ul. Murckowskiej nad ul. Porcelanową wyłączony jest już jeden z pasów ruchu w kierunku Tychów. Druga duża zmiana jest na Giszowcu-tu zamknięty jest przejazd ul.Kolistą, pod wiaduktem w ciągu DK86” – poinformował katowicki magistrat.

Reklama

To jednak nie wszystko. W Tychach od dzisiaj zwężają skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego i al. Niepodległości. Będą tam prowadzone prace drogowe związane z systemem sterowania i zarządzania ruchem ITS.

Od dzisiaj zapowiedziano zwężenie wlotów na skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego i al. Niepodległości. Zmieni się też program pracy sygnalizacji świetlnej – z ostanie wgrany program dwufazowy, bez wydzielonych osobno relacji skrętnych. By zminimalizować utrudnienia roboty zostały podzielone na etapy.

Co ważne, przez cały czas prowadzenia prac skrzyżowanie pozostanie przejezdne” – mówi Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach ds. realizacji inwestycji „Tym razem przez obszar robót drogowych będą mogły przejeżdżać wszystkie pojazdy, natomiast należy spodziewać się utrudnień w ruchu, ze względu na zawężone jezdnie. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków drogowych i sygnałów świetlnych” – dodaje.

Reklama