Od lewej Andrzej Dziuba prezydent Tychów, Marcin Krupa prezydent Katowic i Kazimierz Karolczak szef GZM / fot. Tomasz Żak / Urząd Marszłkowski / 2017 rok

Od lutego dzieci i młodzież pojadą za darmo komunikacją w Tychach. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy walczyli o darmową komunikacje miejską dla dzieci i młodzieży. Od 12 lutego 2018 roku dzieci i młodzież pojadą bezpłatnie. O tej długo wyczekiwanej decyzji Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia poinformowała na swoim profilu Facebookowym.

Darmowa komunikacja ma się odbywać na podstawie bezpłatnych biletów na terenie 41 gmin należących do GZM. W skład metropolii wchodzą również Tychy.

– Zdecydowano, że z takich biletów będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów do ukończenia 16 lat – czytamy w komunikacie metropolii.

Reklama

O bezpłatną komunikację zawnioskowała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Wcześniej na sesjach Rady Miasta Tychy, krytycznie o darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży wypowiadał się prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

– Po pierwsze wewnętrznie absolutnie się z tym nie zgadzam, że wszystkim po równo. Pomoc społeczna powinna być kierowana w miejsca, gdzie takie jest oczekiwanie, dla ludzi najsłabszych. Nie rozdawanie wszystkim jednakowo, wszystkim za darmo. To rodzi mnóstwo różnego rodzaju patologii, deprawacji – mówił prezydent Tychów.

Reklama