Osiedle Fit - wizualizacja / fot. Murapol

Osiedle przy Obi i Auchan nie będzie ogrodzone. Po pytaniach Tychy24.net Murapol zapewnia, że nie będzie ogrodzenia dla Osiedla Fit w Tychach przy al. Bielskiej. To ma się znajdować tuż przy funkcjonujących tam obiektach handlowych. 

W ramach inwestycji powstaną 4 budynki, które pomieszczą 350 mieszkań. Ponad 200 już trafiło do sprzedaży.

Informacja o ogrodzeniu osiedla znalazła się na stronie Murapolu, w ofercie sprzedaży mieszkań z planowanego osiedla. Wcześniej na spotkaniach z mieszkańcami oraz w rozmowach ze spółdzielnią Oskard deklarowano, że ogrodzenia nie będzie. Zgodnie z przepisami, Murapol nie musi pytać nikogo o zgodę na ogrodzenie osiedla. 

Reklama

Nie będzie ogrodzenia

Ostatecznie, po naszych pytaniach ze strony Murapolu zniknął zapis o ogrodzeniu nowego osiedla. Oficjalnie zapewniono nas także, że takiego ogrodzenia nie będzie. 

„Inwestycja Murapol Osiedle Fit realizowana przez Grupę Murapol przy al. Bielskiej w Tychach, nie będzie grodzona płotem, co zostało wypracowane w dialogu ze społecznością lokalną oraz w ramach dobrosąsiedzkich relacji” – poinformowała nas Małgorzata Gaborek, dyrektor ds. PR w Grupie Murapol.

Wiadomo, że nowe osiedle na dachu jednego z budynków ma mieć siłownie plenerową.

„W standardzie inwestycji znajdą się nowoczesne rozwiązania, w tym pakiet antysmogowy w każdym mieszkaniu oraz technologia umożliwiająca korzystanie z rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej. Na terenie osiedla zamontowana zostanie stacja ładowania samochodów elektrycznych, a na dachu jednego z budynków zaprojektowano siłownię. Wprowadzony do sprzedaży pierwszy etap Murapol Osiedla Fit obejmuje 2 budynki z szeroką ofertą lokali o powierzchni od 27 mkw. do 72 mkw., o zróżnicowanych układach, od kawalerek po mieszkania 4- pokojowe. W inwestycji zostanie wdrożony pakiet eco, w ramach którego w standardzie budynków zainstalowany zostanie Home Management System, pozwalający na korzystanie z technologii smart home w lokalach. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli zarówno zdalnie, jak i przy pomocy przycisku (tzw. funkcji hotelowej) sterować urządzeniami elektrycznymi, ogrzewaniem czy zaworami wody” – poinformował Murapol w komunikacie prasowym.

Reklama