Kładka pieszo-rowerowa / fot. MZUiM Tychy

Otworzono kładkę pieszo-rowerową na ulicy Grota-Roweckiego. Wiadukt będzie zamknięty do połowy przyszłego roku, ale piesi od dzisiaj będą mieli ułatwione przejście na drugą stronę wykopu kolejowego. 

Nowo wybudowana kładka pieszo-rowerowa przebiega nad wykopem kolejowym i łączy ul. Dąbrowskiego z Jana Pawła II.

„Z kładki mogą korzystać piesi, rowerzyści, a pokonanie jej nie powinno sprawiać trudności osobom poruszającym się na wózku” – wyjaśnia Artur Kruczek, dyrektor MZUiM w Tychach. „Obiekt został też oświetlony i zabezpieczony barierami. Kładka pozostanie już na stałe i mam nadzieję, że będzie służyć mieszkańcom i zrekompensuje niedogodności, jakie były odczuwalne w czasie prac” – dodaje.

Reklama

Budowa kładki zakończyła się terminowo, a jej koszt to nieco ponad 2 mln zł. Mieszkańcy natomiast mocno narzekali, że kładka nie została wybudowana przed zamknięciem i rozpoczęciem prac na wiadukcie. Tam ciągle trwają prace.

„W ostatnim czasie wykonano już zbrojenie ustroju nośnego wiaduktu, co pozwoli rozpocząć betonowanie” – dodaje dyrektor Kruczek. „Roboty postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zaawansowanie jest na poziomie około 50%. Cały obiekt ma być gotowy w lipcu 2022 roku” – podkreśla. 

Łączny koszt zadania (wiaduktu i kładki) wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

Reklama