Oznakowali ronda i ulice w Tychach. Jak wcześniej informowaliśmy, miasto wdraża System Informacji Miejskiej, czyli spójne i czytelne oznakowanie, które ma ułatwić poruszenie się po mieście i identyfikację ulic i rond. Te ostatnie też są też teraz oznaczane.  

– Trzeba przyznać, że mało który tyszanin wie, gdzie znajduje się rondo Cassino, czy też rondo Olimpijskie. Dotychczas te nazwy funkcjonowały jedynie w urzędowych rejestrach, a nie w świadomości mieszkańców – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Dzięki nowemu oznakowaniu ma to się zmienić. Na 14 tyskich rondach stanęły tablice, z których każdy będzie mógł się dowiedzieć, jaką nazwę nosi dane rondo – dodaje.

SIM / fot. MZUiM Tychy

W tym roku poza rondami oznakowano także wszystkie budynki i skrzyżowania na obszarach ograniczonych ulicami: Bielską, Czereśniową, Cienistą, Niepodległości i Grota-Roweckiego. Łączna wartość tych prac (projekt, wykonanie, montaż) to około 170 tys. zł.

Reklama

Nowa identyfikacja ma objąć całe miasto, ale ze względu na szeroki zakres prac została podzielona na etapy. Tegoroczny już jest na ukończeniu.

Nowe oznakowanie / fot. Michał Kasperczyk
Reklama