Dawny parking na ulicy Dąbrowskiego / fot. Tychy24.net

Parking w Tychach zmienił się w plac zabaw z trampolinami i miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Wkrótce zostanie otwarty. Chodzi o teren przy siedzibie Poczty Polskiej na ulicy Dąbrowskiego. Inwestycja już jest praktycznie gotowa. 

Parking zmienił się w plac zabaw

Wcześniej znajdował się tam teren parkingowych. Na początku zeszłego roku miasto przeprowadziło postępowanie przetargowe na zagospodarowanie tego terenu. 

„Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci, zielnika miejskiego z donicami do uprawy ziół oraz montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, leżaki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. Wszystko to otoczone będzie trawnikami, rabatami z nasadzeniami, trawami ozdobnymi i łąką kwietną. Zasadzone zostaną również drzewa. W ramach inwestycji zaplanowano również wykonanie koncepcji dla strefy przeznaczonej pod obiekty gastronomiczne” – wyliczał tyski magistrat.

Reklama

Miasto wydało 1,1 mln zł na inwestycję. W planach było 1,5 mln zł. Obiekt ma być gotowy do końca czerwca, wtedy też zostanie oddany do użytku. Obecnie inwestycja jest ogrodzona.

Reklama