/fot. Policja

Pijana matka opiekowała się półrocznym dzieckiem w Tychach, interweniowali policjanci. Jeden z mieszkańców bloku, zobaczył jak kobieta przewraca się na klatce schodowej, postanowił powiadomić policję.

To była niecodzienna sytuacja, która mogła się skończyć tragicznie dla półrocznego chłopczyka, którym opiekowała się pijana matka.

– O sytuacji anonimowo powiadomił policjantów mieszkaniec Tychów widząc zataczającą się kobietę z małym dzieckiem na rękach, która przewróciła się na schodach w jednym z bloków przy. Armii Krajowej w Tychach. Okazało się, że kobieta wracała od koleżanki, z którą spożywała alkohol. W chwili, gdy na miejsce przyjechali policjanci kobieta była już w mieszkaniu. 38-latka była kompletnie pijana – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Lekarz z pogotowia przebadał chłopczyka, na szczęście nic mu się nie stało. Maluchem zobowiązała się zaopiekować jedna z sąsiadek, do czasu aż matka wytrzeźwieje.

O ewentualnych zarzutach zdecyduje prokurator. Za narażenie zdrowia i życia dziecka może grozić kobiecie nawet 5 lat więzienia.

Reklama