Rondo Lwowskie / fot. Tychy24.net

Po wypadku i ostrej krytyce ze strony mieszkańców, miasto rozpoczęło koszenie traw w pasach drogowych. Skoszono już trawy przy rondzie Lwowskim, łączącym al. Piłsudskiego z ulicą Dmowskiego. To tam doszło we wtorek do potrącenia rowerzystki przez trolejbus. 

Mieszkańcy ostro krytykowali miasto, za brak wykoszeń w pasach drogowych – choćby np. przy rondach. Kierowcy mieli przez to duże problemy z zauważeniem pieszych, a w szczególności dzieci, które były zasłaniane przez trawy. 

We wtorek na rondzie przy Auchan doszło do wypadku, pod trolejbus wjechała 52-letnia rowerzystka, która obecnie walczy o życie w szpitalu. To ją uznano za winną wypadku. Po tym zdarzeniu na urzędników spadła fala krytyki w związku z brakiem wycinek w pasach drogowych.

Reklama

Miasto natomiast miało problem z wyborem firmy w przetargu, która zajmie się wycinką w pasach drogowych. Obecnie taką firmę już wybrano i w ciągu kilku dni na terenie Tychów trawa ma zostać odpowiednio skoszona. 

„Sytuacja na mieście spowodowana jest faktem, że wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym na koszenie pasów drogowych w pierwszej kolejności odwołał się od czynności postępowania przetargowego, a następnie nie przystąpił do podpisania umowy. Tym samy byliśmy zmuszeni w ciągu tygodnia do przeorganizowania prac oraz wyłonienia nowych wykonawców” – poinformował Tyski Zakład Usług Komunalnych. 

Reklama