Zamknięte skrzyżowanie ulic Gorta Roweckiego i Edukacji / fot. Tychy24.net

Mieszkańcy nie mogli dojechać do domu. Miasto Tychy wycofuje się częściowo z zakazu wjazdu na zamknięte 11 sierpnia skrzyżowanie ulicy Edukacji i Gorta-Roweckiego. Część mieszkańców ulicy Edukacji nie mogła podjechać pod domy. Po m.in. naszych pytaniach w sprawie miasto wycofuje się z zakazu.

Skrzyżowanie zostało zamknięte na 2,5 miesiące, ale po interwencji mediów i mieszkańców miasto wycofało się częściowo z nieprzemyślanego posunięcia. Co prawda odpowiedzi od miasta jeszcze nie otrzymaliśmy, ale służby prasowe prezydenta już zamieściły wpis za pośrednictwem jego konta na Facebooku.

Na dzisiejszej Radzie Budowy MZUIM i Wykonawca inwestycji ustalili, że dopuszczony zostanie ruch do budynków Edukacji 26-42 oraz Edukacji 46-50, natomiast wyjazd będzie się odbywał na sygnalizacji świetlnej z zieloną strzałką – tylko w lewo (26-42) lub prawo (46-50)” – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych, który został zamieszczony z konta prezydenta Tychów, Andrzeja Dziuby. „Wprowadzenie tych zmiany było możliwe dzięki zmianom w etapowaniu prac przy przebudowie skrzyżowania. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie choć trochę ułatwi Państwu przemieszczanie się podczas trwania remontu skrzyżowania” – czytamy dalej.

Reklama

Te zmiany mają zostać wprowadzone do poniedziałku, obecnie wjazd ma się odbywać po uzgodnieniu z  pracownikami. Nadal nie wiadomo, co ze służbami komunalnymi – np. odbiorem śmieci.