The dog in the train. Funny dog.

Wielu właścicieli psów, kotów czy innych zwierząt domowych nie lubi rozstawać się ze swoimi pupilami udając się w podróż, dlatego przypominamy informacje, które mogą okazać się pomocne w przypadku podejmowania decyzji dot. podróżowania taborem Kolei Śląskich  w towarzystwie swojego zwierzaka. 

Przewóz psa (nie więcej niż jednego, bez względu na wielkość) pod opieką dorosłego podróżnego, jest dozwolony, pod warunkiem, że pies nie zachowuje się agresywnie i nie zakłóca spokoju, jest trzymany na smyczy i ma założony kaganiec, posiada ważny bilet na przewóz psa oraz aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. Pies nie może zajmować miejsca do siedzenia, a jego opiekun musi zadbać o czystość i porządek miejsca, w którym go przewozi.

Uwaga! Na przejazd z psem muszą zgodzić się pozostali pasażerowie. Jeśli zaprotestują należy się przesiąść do przedziału dla podróżnych z większym bagażem, lub nawet opuścić pociąg. Zgoda podróżnych nie jest wymagana w przypadku przewozu zwierząt w przedziałach dla podróżnych z większym bagażem, psów będących przewodnikami bądź asystentami osób niepełnosprawnych, czy psów służbowych z opiekunem.

Reklama

Jeżeli pies (lub inne zwierzątko domowe) jest mały, można go umieścić w odpowiednim pojemniku, klatce, lub koszu i wtedy traktowanym jest jako bagaż podręczny. W takim przypadku za jego przewóz nie pobiera się żadnych opłat.

Natomiast jeśli pies nie odbywa przejazdu w pojemniku, należy wykupić dla niego bilet z opłatą zryczałtowaną określoną w Cenniku usług przewozowych (C-KŚ) – Dział IV TP-KŚ. z wyjątkiem:

  1. psa przewodnika osoby niewidomej,
  2. psa asystującego.
Reklama