Kontrola drogowa / fot. Policja

Tyscy policjanci dołączyli dzisiaj do ogólnopolskich działań „Smog”. Sprawdzają stan techniczny pojazdów, a w szczególności poziom emitowanych spalin do atmosfery.  Od września poziom zanieczyszczenia powietrza w Tychach będzie sprawdzało miasto.

W trakcie akcji policjanci edukują na temat spalin i emisji toksycznych substancji do środowiska. W końcu smog, to nie tylko wytwór naszych kominów, swój udział mają w nim również pojazdy. Kierowcy niesprawnych będą karani.

– Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – mówi Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Miasto sprawdzi zatrucie

Jaki wygląda poziom zanieczyszczenia powietrza w Tychach? Tego dopiero się dowiemy. Od początku września tego roku 10 czujników będzie sprawdzało stan powietrza. Urząd Miasta wybrał już firmę, która się tym zajmie. Informacje na temat jakości powietrza będą dostępne w sieci i w aplikacji mobilnej.

Czujniki, które sprawdzą poziom pyłu PM 10 i PM 2,5 pojawią się na ul. Myśliwskiej, Leśnej, Cmentarnej, Jedności, Zgrzebnioka, Tołstoja, Parkowej, Parkowej, Katowickiej, Pogodnej i na Placu Wolności.

– To pomoże nam określić, w których rejonach miasta jest największy problem ze smogiem i tam zintensyfikować działania – mówi Anna Warzecha, naczelnik Wydziału Komunalnego Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy.

Reklama