Policja szuka kierującej skuterem: To sprawa, o której pisaliśmy kilka dni temu. Na przejściu dla pieszych na ulicy Sikorskiego kierująca skuterem prawie potrąciła kobietę w ciąży, która przechodziła przez jezdnie z małym dzieckiem oraz swoją matką. Sprawa została zgłoszona na policję, teraz służby poszukują sprawczyni.

– W dniu 05 lipca 2017r. około godz. 16:00 w Tychach przy ulicy Sikorskiego na wysokości hotelu „Piramida”, nieustalona kierująca skuterem, wskutek niezachowania należytej ostrożności spowodowała inne niż kolizja drogowa zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dla pieszych uczestniczek ruchu przechodzących po oznakowanym przejściu dla pieszych, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia – informuje Agnieszka Semik z tyskiej policji.

Mieszkanka Tychów szła z niespełna dwuletnim synem i swoją matką. W kierunku osiedla. – Kierująca skuterem wyprzedziła samochody drugim pasem i jadąc z dużą szybkością przejechała około 10 cm przed nami – mówi pani Paulina. – Gdyby nie ostrzegawczy klakson któregoś z pojazdów i to, że się wystraszyłyśmy zatrzymując się w połowie pasów to doszłoby do tragedii – dodaje mieszkanka Tychów.

Reklama

Prawdopodobnie skuter był czarny, podobnie kask, kierująca była blondynką – wystawały jej włosy spod kasku.

Pierwsze informacje w tej sprawie spłynęły od naszych użytkowników i zostały przekazane policji.

Obecnie można samemu zgłaszać wszelkie informacje w tej sprawie mundurowym.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje odnośnie zdarzenia, proszone są o pilny kontakt telefoniczny lub osobisty z Zespołem d/s Wykroczeń KMP w Tychach, al. Bielska 46, pokój nr 40, tel. 3256-368 lub 3256-260.

Reklama