Dron kontrolujący tyskie drogi / fot. Policja

Policja w Tychach przy pomocy drona wyłapywała łamiących przepisy kierowców. Posypały się mandaty. W sumie odnotowano 57 wykroczeń.

Akcja kontroli tyskich ulic przy pomocy drona odbyła się w środę 28 września, w ramach działań NURD ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Działania te odbywały się w miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowi obserwowali kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała „latająca kamera”. Gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia. Łącznie w trakcie działań policjanci odnotowano 57 wykroczeń. Wszystkie dotyczyły kierujących pojazdami, którzy albo wyprzedzali albo przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. „Apelujemy również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę” – dodaje.

Reklama

Piesi w każdym momencie korzystania z drogi powinni zachować czujność i reagować na zmieniające się warunki drogowe.

Reklama