/fot. Policja Tychy

Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w Tychach i chyba nie jest najlepiej, bo mandaty głównie otrzymywali kierowcy samochodów. Doszło też do potrącenia pieszego. Wszystko to działo się w trakcie akcji NURD – odnośnie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Podczas akcji policjanci ujawnili łącznie 29 wykroczeń. Spośród nich dwa przewinienia dotyczyły rowerzystów, a pozostałe były popełnione poprzez kierujących pojazdami. Dotyczyły one głównie nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych w rejonach przejść dla pieszych – informuje tyska policja.

We wtorek  około godziny 19.30 na al. Bielskiej w Tychach doszło do potrącenia rowerzysty.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 38-letni kierujący samochodem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na oznakowanym przejeździe dla rowerów rowerzyście. Kierujący jednośladem 17-latek trafił na badania do szpitala – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja, ale pamiętajmy, że czerwone przejazdy dla rowerów mogą być bardzo niebezpieczne. Rowerzysta może mieć pierwszeństwo, ale musi uważać, bo spotkanie z samochodem dla kierującego jednośladem zawsze kończy się źle.

Reklama