Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Policjanci z Tychów od 2015 roku poszukiwali mężczyzny. Wrócił na krótko do kraju i wpadł. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Opola, udał się zatrzymać poszukiwanego.

„Policjanci z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy pracowali nad sprawą poszukiwanego od 2015 roku 47-latka, który znalazł się w policyjnych kartotekach między innymi za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Organy ścigania wydały za nim dwa listy gończe, nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, a także zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. 

Praca operacyjna tyskich mundurowych oraz pomoc policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. 

Reklama

„Okazało się, że 47-latek, wiedząc, że jest poszukiwany przez Policję, ukrywał się poza granicami Polski i tylko na krótki okres powrócił do kraju. Zatrzymany na terenie województwa opolskiego mężczyzna został niezwłocznie przewieziony do tyskiej komendy, a następnie do aresztu gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie teraz zasądzoną karę pozbawienia wolności” – dodaje Kęsek. 

Reklama