/ fot. Policja

Policjanci z Tychów ruszą w góry. Żeby pomóc choremu 6-latkowi z Tychów i jednocześnie uczcić 100-leci istnienia swojej formacji. Mundurowi chcą przemierzyć ponad 500 km górskimi szlakami i uzbierać przy tym pieniądze na rehabilitacje 6-letniego Jasia, chorującego rdzeniowy zanik mięśni.

27 kwietnia dwaj tyscy policjanci ruszą w charytatywną „Wyprawę dla Jasia”. Zainicjowali ją dwaj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy. Łącząc pasje do sportu i zamiłowanie do gór, postanowili przemierzyć Główny Szlak Beskidów, który mierzy ponad 500 km.

– Chcą tym samym wspomóc 6-letniego Jasia, syna jednego z tyskich policjantów. Stwierdzono u niego rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się i wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Przedsięwzięcie zakłada, że stróże prawa przemierzą Główny Szlak Beskidów w ciągu maksymalnie 19 dni. Chcą uzbierać kwotę o równowartości 10 zł. za każdy przebyty kilometr. Wyruszą z miejscowości Wołosate. Wyprawę mundurowi planują zakończyć 15 maja w Ustroniu.

Każdy może także pomóc wpłacając dowolną kwotę na rehabilitację i leczenie Jasia.

W inicjatywę włączył się również Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać kwoty na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Jaś jest podopiecznym fundacji „Gwiazda Nadziei”, gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

 

Reklama