Policjanci zatrzymali kilkunastu kierowców na podwójnym gazie w Tychach. W trakcie długiego majowego weekendu było bezpiecznie, ale na drogach pojawili się kierowcy na procentach, dochodziło też do kolizji.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki

– Policyjna akcja „Bezpieczny weekend- majowy weekend” rozpoczęła się o 6.00 rano 30 kwietnia, a zakończyła 6 maja o godz. 6.00. W tym czasie na tyskich drogach odnotowano 20 kolizji. Policjanci zatrzymali także 13 kierowców pod wpływem alkoholu – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

W całym regionie w trakcie długiego weekendu dochodziło do wypadków śmiertelnych. W tym czasie na śląskich drogach doszło do 32 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 47 zostało rannych. Ponadto odnotowano 724 kolizje. Policjanci zatrzymali także 142 kierowców pod wpływem alkoholu, z czego 105 usiadło za kółkiem w stanie nietrzeźwości popełniając przestępstwo.