Iluminacje świąteczne / fot. UM Tychy

W tym roku miasto Tychy wyda 435 tys. zł na iluminacje świąteczne. Jak wcześniej informowaliśmy pojawi się m.in. Święty Mikołaj na motorze. Wszystkie elementy zostaną powieszone do 30 listopada, ozdabiać Tychy mają do 22 stycznia.

Na Rynku pojawi się 2,5 metrowy Św. Mikołaj na motorze. Będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie. To jednak nie wszystko. W pobliżu Rynku zobaczymy także drzewo świetlne i sople świetlne.

Iluminacja św. Mikołaja, która pojawi się na Rynku w Tychach / fot. UM Tychy

Na Placu Św. Anny pojawi się 14 sztuk dekoracji nalatarniowych w formie korony oraz 3-metrowy anioł. W inny niż w roku ubiegłym sposób zostanie także udekorowana znajdująca się na placu fontanna. Na Placu Korfantego na ryneczku na Osiedlu „K” rozbłyśnie choinka.
Świąteczną oprawę zyskają także słupy trakcji trolejbusowej (ul. Andersa przed dworcem PKP) oraz drzewo przy rondzie ulic Asnyka- Andersa.

Reklama

Dekorację (w sumie ponad 200 elementów) pojawią się na latarniach na ulicach: Ojca Bocheńskiego, Rynek, na Placu Krystyny Ryguły, Katowickiej, Al. Niepodległości (odcinek od ul. Wyszyńskiego do ul. Grota Roweckiego, odcinek od ul. Grota Roweckiego do Al. Bielskiej), Grota Roweckiego, Dmowskiego (odcinek od Al. Niepodległości do Al. Piłsudskiego), Begonii (odcinek od ul. Budowlanych do ul. Harcerska – Cienista) oraz Budowlanych (odcinek od Al. Bielskiej do ul. Burschego).

Reklama