Ponad 450 rowerzystów opanowało w nocy tyskie ulice: Oświetlony peleton rowerzystów pod eskortą policji i Straży Miejskiej przejechał tyskimi ulicami. To był kolejny Nocny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy.

W rajdzie udział wzięło blisko pół tysiąca rowerzystów i choć frekwencja była niewiele mniejsza niż w czerwcu (489 osób), to liczba 453 użytkowników jednośladów robi wrażenie. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ulicami miasta oraz okolicznymi lasami o długości 15 km.

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe stały się tak popularne, że przyjeżdżają na nie całe rodziny oraz sporo rowerzystów również z innych miast! Tym razem gościli w Tychach m.in. rowerzyści z Pszczyny, Katowic, Mikołowa, Bielska, Jaworzna, Bierunia, a nawet Olkusza. – – Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe odbywają się przez cały rok, niezależnie od pogody raz w miesiącu w 4 sezonach zimowym, wiosennym, letnim i jesiennym – mówi Michał Kasperczyk z NOL-Tychy.

Reklama

Najmłodszy uczestnik jadący samodzielnie miał zaledwie 6 lat. Kamil otrzymał pamiątkowy puchar na scenie na mecie rajdu, która została zlokalizowana na Dzikiej Plaży w Paprocanach. Tam na uczestników czekała zabawa w rytmach Disco Polo, ognisko, grill oraz grochówka.

Nagrodzona została również najliczniejsza grupa zorganizowana, w tym wypadku puchar zawędrował do grupy z Murcek, która przyjechała w 8 osobowym składzie. Nie zabrakło również innych nagród w ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie NOL-TYCHY akcji „Lepiej Widoczni – Widocznie Lepsi” uczestnicy z najgorszym oświetleniem otrzymali komplet lampek na przód i tył roweru.

Ponadto w ramach podniesienia bezpieczeństwa i świadomości jazdy po alkoholu, podczas rajdu prowadzony był patrol „Sprawdź promile”, gdzie każdy z uczestników mógł się przepadać alkomatem.

Kolejny Tyski Nocny Rajd Rowerowy już w sierpniu – 124 edycja odbędzie się 26 sierpnia 2017r start o godz. 22:00 z Ryneczku na osiedlu „K”.

Reklama