Makulatura / fot. UM Tychy

Ponad 23 tony makulatury zebrali tyscy uczniowe z klas od 1-8. W ramach konkursu „Zrób kolorowy prezent naturze”. W konkursie przewidziano nagrody dla najaktywniejszych szkół i najbardziej zaangażowanych klas.

Jury złożone z pracowników Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przyznało 3 kolejne nagrody dla szkół, które zebrały najwięcej kilogramów surowca w przeliczeniu na 1 ucznia:

I miejsce i nagroda o wartości 5 tysięcy złotych dla Szkoły Podstawowej nr 24 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4;

Reklama

II miejsce z nagrodą o wartości 3 tysięcy złotych dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 ;

III miejsce z nagrodą o wartości 2 tysiące złotych dla Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół nr 1;

Ponadto przyznano nagrody rzeczowe w postaci zestawów klocków i gier ekologicznych ośmiu szkołom, spośród 11 zgłoszonych, które wzięły udział w konkursie i zebrały makulaturę.

W kategorii klasowej, nagrodzono 10 pierwszych klas z najwyższym wynikiem zebranej makulatury w przeliczeniu na ucznia klasy.  Nagrody wędrują do klasy 1C, 3C, 1B i 5D ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4,  3A ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, 2B, 4A, 8A w Szkole Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół nr 5, oraz 1B Szkole Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół nr 1.

Przyznano także nagrodę specjalną dla uczniów klasy 7/8A OET ze Szkoły podstawowej nr 12 w Zespole Szkół Specjalnych nr 8.

Uczniowie wszystkich wymienionych klas, wraz z opiekunami, zostaną nagrodzeni voucherami do kina.

Reklama