Dzisiaj kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w walce o fotel prezydenta Tychów Anita Skapczyk, zaprezentowała swój program wyborczy. 10 punktów, z których jeden jest najważniejszy. To stworzenie centrum urazowego dla dzieci w Tychach. 

Konferencję prasową prezentującą swój program wyborczy Skapczyk zorganizowała na rynku nieopodal kościoła św. Marii Magdaleny. Wcześniej wspólnie z premierem składała kwiaty pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego.

Od razu jasno zarysowała najważniejszy punkt swojego programu wyborczego, czyli stworzenie centrum urazowego dla dzieci w Tychach.

Reklama

– Jeżeli wygramy, to jest to pierwsze zadanie, z którym ruszamy. Nie ma czekania tydzień, dwa, miesiąc, ruszamy. Poruszymy niebo i ziemię – powiedziała Anita Skapczyk. Kandydatka na prezydenta Tychów wielokrotnie korzystała ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Katowicach-Ligocie. – Wiem jaki to jest problem dla wielu setek tyskich rodzin. To musi być priorytet. Nasze dzieciaki muszą mieć zaopatrzenie, natychmiastowe u nas w Tychach  – dodała.

To jeden z powodów, dla którego kandydatkę PiS poparło Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Skapczyk zapowiedziała również budowę basenu otwartego na Paprocanach i dodatkowych miejsc parkingowych, a także obwodnicę dla Tychów, co również jest w programie STNMO.

W Tychach w ciągu kadencji zapowiada ambitną budowę 500 mieszkań (w Katowicach właśnie powstaje takich ponad tysiąc), przekazywanie z budżetu miasta 30 mln zł co roku na remonty dróg, chodników i oświetlenia, utworzenie drugiego żłobka miejskiego, wdrożenie programu Tyszanin+ (system zniżek dla mieszkańców).

W trakcie jej kadencji ma powstać dodatkowo 50 km dróg rowerowych oraz Rodzinny Park Wypoczynku i Rekreacji.

Reklama